OLAPLEX HOOLDUS

Teeme nüüd asja selgeks: Mis on OLAPLEX?


Alustuseks veidi juuste struktuurist. Juustes on miljoneid disulfiidsidemeid, mis on kombinatsioon süsinikust, hapnikust, lämmastikust ja vesinikust, millel on kaks reageerivat poolt.

Keemiliste, kuuma- ja keskkonnakahjustuste tagajärjel võivad  disulfiidsidemed katkeda. OLAPLEXI molekulid toimivad juuksekarva sees, otsides juustes katkiseid disulfiidsidemeid ja need taas kokku ühendades. OLAPLEXIST teeb ülemaailmse fenomeni selle patenteeritud toimeaine bis-amonipropüül-diglükooldimaleaat.

Kasutades blondeerijat või juuksevärvi ning lisades sellele OLAPLEXI, aitab see juukseid kaitsta ning oluliselt vähendada või leevendada nende protseduuride võimalikke kahjustavaid mõjusid.

OLAPLEXI molekul muudab juuksed tervemaks, tugevamaks ja läikivamaks, vähendades juuste poorsust ja pikendades värvi säravat eluiga. Eraldiseisva hooldusena aitab see taastada juukseid kahjustustest, mis on põhjustatud keemilisest, mehhaanilisest või termilisest töötlusest.

Kui juukseid töödelda, siis disulfiidsidemed lagunevad ja moodustavad üksikud vesiniksulfiidsidemed. Üksik vesiniksulfiidi molekul võib seejärel ühineda kolme hapniku molekuliga. Selle tagajärjel tekib SO3 ehk sulfaatide rühma kuuluv tsüsteiinhape, mis viib proteiini juuksekarvast välja. See ongi põhjus, miks eelkõige keemiline töötlemine võib juukseid kahjustada.

Kasutades OLAPLEXI, ühineb vesiniksulfiidi komponent üksiku hapnikumolekuliga. See aitab juustele tekkiva kahju ära hoida.
See on ideaalne ühend ning juustele edasist kahju ei teki. Just see ongi OLAPLEXI ülesanne – siduda end üksikute vesiniku-väävli sidemetega kiiremini kui kolm hapnikumolekuli, ennetades nii juustes tekkivaid kahjustusi.
OLAPLEXIL on üks JA AINULT ÜKS EESMÄRK – ta loob nii ioonse kui ka kovalentse “silla” kahe üksiku väävliühendiga vesiniksideme vahele, et uuesti moodustada disulfiidside.

OLAPLEXI ei ole võimalik “juustest välja loputada”. OLAPLEXI poolt loodavad “sillad” püsivad kuni katkemiseni. Kuid silmas tuleb pidada seda, et OLAPLEX ei kaitse juukseid edasiste kahjustuste eest.

Juuste kuivus on hoopis eraldi probleem, mida lahendab ükskõik milline professionaalne niisutust andev toode või hooldus. Kui juukseid üle toidetakse, võivad nad siiski murduda.

Loe rohkem maaletooja kodulehelt PROBEAUTE.EE

Scroll to Top