Meist

Pille (1)
PILLE JA RENDEZ-VOUS LUGU

Alustasin juuksuri õpinguid 18 aastaselt kutsekoolis. Tahtjaid oli sellele erialale  neli inimest ühele kohale ning õpe kestis 2,5 aastat. Mina lõpetasin kooli kiitusega ning peale kooli lõppu suunati mind tööle Õismäele Juniori salongi naiste juuksuriks.
Peale aasta möödumist kuulsin, et kuus soomlast, kellel olid endal Soomes ilusalongid, on Eestist endale töötajaid otsimas. Ka mind kutsuti konkursile ning ma osutusin väljavalituks.
Ja siis, aastal 1989, läksingi Soome Helsingisse tööle. Vot see oli alles maailm, kõike oli nii palju ja kõik tundus nii ilus. Soome keelt ei osanud ma üldse, kuid julge hundi rind on rasvane ja ma sain hakkama. Paari aasta möödumisel õnnestus mul alustada õpinguid koolis, kus koolitati juuksureid, kes soovisid oma ilusalongi avada. Mind võeti kooli vastu ja minust sai peale 2,5 aastat õppimist erikoisparturi-kampaaja. Need aastad olid rasked, sest olin iga päev tööl ja peale tööd kuni hilja õhtuni koolis. Öösel õppisin ja päeval töötasin. Olin veendunud, et kunagi tulen koju tagasi ja teen oma ettevõtte ning hakkasin selle eesmärgi nimel raha koguma.

Aastal 1996 minu unistus täitus ja asutasin ilusalongi “Rendez Vous” Piritale kloostri kõrvale, endisesse Peoleo toidutare majja jõe ääres. Rendez vous sellepärast, et olen õppinud prantsuse keelt ja armastan seda väga.
Alustasime kahekesi kuid üsna pea  peagi liitus meiega ka kolmas ja neljas juuksur, laiendasime salongi ja teenuseid ning meiega liitus ka kosmeetik.
Kuna minul tekkis jälle tahtmine õppida, siis viisid minu teed mind uuesti Soome Tampere juuksurite kooli, kus ma tegin ühe aastaga endale meisterjuuksuri paberid.
Ehitasin tasapisi hoole ja armastusega oma salongikest. Peale 16 aasta möödumist aga jõudsid meieni keerulised ajad. Nimelt jäi meie maja mingite mahhinatsioonide keerisesse, kus ärimehed tahtsid oma suva järgi tegutseda ja raha taskusse kühveldada. Mind ähvardati, küte keerati kinni ja vitriinaken visati kiviga puruks. Kõik selleks, et ma ruumid vabastaksin. Asi päädis kohtuga, kus sain õiguse ja kompensatsiooni.
Kolisin salongi kiirkorras Viimsi keskusesse, kus ühes ruumis oli olnud kolm erinevat salongi ja kõik lühikese aja jooksul sealt lahkunud või pankrotti läinud. Sisseelamine oli aega nõudev, aga saime hakkama ja oleme tänaseks olnud nendes ruumides 7 aastat. Meie kollektiivis on keskeltläbi 10 töötajat. Oleme õnnelikud ja rõõmsad oma elukutse valiku ja toreda meeskonna üle.
Aastast 2021 puhuvad meil uued tuuled. Salongi edasise käekäiguga toimetab noor ja aktiivne Karina, kes on meil ka üks juuksuritest.
Esimest suuremat muutust näeme juba jaanuaris 2022, kui meie salong liitub online broneerimissüsteemiga.
 

Teie,
Pille Raid

Scroll to Top